Dom Wczasowy JAWOR - Atrakcje w okolicy

Alternative content

Translate to British Translate to German Translate to France Translate to Russian Translate to Italian Translate to Czech Translate to Polish


Partnerzy   

Odwiedź nas na

       Ustroń jest znanym ośrodkiem uzdrowiskowo-wypoczynkowym, malowniczo położonym w Beskidzie Śląskim nad rzeką Wisłą. Miasto liczy ok. 16 000 mieszkańców, a jego powierzchnia wynosi 5 892 ha. Ustroń należy do najstarszych osad Śląska Cieszyńskiego - pierwsze wzmianki o nim pochodzą z roku 1305. Początkowo była to pastersko-rolnicza wieś książęca, która w latach 70-tych XVIII wieku zmieniła się w duży ośrodek hutnictwa żelaza. Po likwidacji przemysłu, pod koniec XIX wieku, Ustroń rozwija się wyłącznie jako miejscowość uzdrowiskowa i wypoczynkowa. Odkrycie w drugiej połowie XIX wieku źródła wody żelazistej oraz pokładów borowiny spowodowało, nieustające do dziś, zainteresowanie Ustroniem jako kurortem. Wiele korzystnych zmian przyniósł okres międzywojenny, kiedy to m.in. uregulowano brzegi Wisły oraz dokonano elektryfikacji gminy. Ustroń otrzymał prawa miejskie 1956 roku, a status uzdrowiska w roku 1967. Intensywny rozwój miasta nastąpił w latach 60-tych i 70-tych XX wieku – powstał ośrodek wypoczynkowy w dolinie Jaszowca i ośrodek leczniczo - rehabilitacyjny na Zawodziu. 

 

Obecnie Ustroń jest jednym z najważniejszych uzdrowiskowo i atrakcyjnych turystycznie miejsc w Polsce. Leczy się tu m.in. choroby narządów ruchu, dróg oddechowych, układu krążenia i układu nerwowego. Do Ustronia chętnie przyjeżdżają miłośnicy wędrówek po górach i wycieczek rowerowych, a także narciarze i snowboardziści.

  • Leśny Park Niespodzianek składa się ze ścieżek przyrodniczo-dydaktycznych, które przez cały rok stwarzają możliwość obcowania z naturą. Główną atrakcją Parku jest stacja ptaków drapieżnych, w której zobaczyć można loty orłów, myszołowów, sokołów, jastrzębi i sów. Na terenie tym można również podziwiać, głaskać i karmić dzikie zwierzęta: jelenie szlachetne, jelenie sika, sarny, daniele, muflony, dziki i kozy karłowate.
  • Parki linowe to wysokościowe tory przeszkód na górach Równica i Czantoria. Park na Równicy składa się z 5 tras o różnym stopniu trudności i 68 przeszkód. Z kolei Park na Czantorii zaskakuje 22 przeszkodami z innowacyjnym wejściem, jeżdżącymi klatkami oraz tyrolkami nie mającymi końca.
  • Park Rozrywki i Edukacji Dream Park Ochaby to pierwszy tego typu park rozrywki w Polsce, który łączy w sobie dwa parki w jednym miejscu - Park Miniatur oraz Park Dinozaurów. Jedną z najciekawszych atrakcji jest pierwsze w Europie Oceanarium Prehistoryczne, w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu. Miłośnicy filmów mogą zasiąść w wygodnych fotelach i oddać się niesamowitej zabawie w Kinie 6D. Dla najmłodszych gości przygotowano Namiot Małego odkrywcy, gdzie każdy może wcielić się w rolę paleontologa i wykopać szkielt dinozaura. Ciekawą atrakcją jest równiez park linowy oferujący trzy trasy, w tym jedną przygotowaną specjalnie dla dzieci. Park jest w pełni bezpieczny dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych uprzęży bez konieczności przepięć. Do dyspozycji Gości jest także strefa zabaw: kule sferyczne, euro-bungee, bezpłatne place zabaw i animacje.

  • Kompleks Extreme Ustroń Równica  tworzy następujących siedem atrakcji:

Roller Coaster czyli całoroczny tor saneczkowy, mający 200 metrowy podjazd, 600 metrów zjazdów i zakręty, gwarantujące wielkie emocje.

Ścianka wspinaczkowa, która nie wymaga profesjonalnych umiejętności aby świetnie się bawić.

Batuty czyli urządzenie rekreacyjne pozwalające na wykonywanie powietrznych ewolucji.

Strzelnica interaktywna będąca grą rodzinną opartą na historii pirata - poszukiwacza skarbów.

Kino 4D, w którym widz ma wrażenie obecności w przestrzeni akcji filmu, dodatkowo potęgowane przez efekty specjalne wokół widza: ruszające się i wibrujące fotele, tryskającą wodę, wiejący wiatr.

Planetarium  złożone z sali oraz urządzeń do projekcji nieba i wzbogacone o efekt poruszających się foteli dla większego komfortu oglądania.

Horror Show czyli dom grozy przeznaczony dla wielbicieli naprawdę mocnych wrażeń.

  • Letni Tor Saneczkowy usytuowany jest przy górnej stacji Kolei Linowej Czantoria. Zjazd saneczkami przebiega serpentynami dziewięciu zakrętów, przy różnicy poziomów około 50 m. Prędkość zjazdu kontrolowana jest przez zjeżdżającego i jest ograniczona do 30 km/godz.  

      

Gorąco polecamy szlaki wycieczkowe z Domu Wczasowego "Jawor": 

RÓWNICA

 884 m n.p.m.

 PALENICA

672 m n.p.m.

 ORŁOWA

 813 m n.p.m.

 CZANTORIA

995 m n.p.m.

 BARANIA GÓRA

 1220 m n.p.m.

 STOŻEK

992 m n.p.m.

długość: 4 km

długość: 1 km

długość: 5 km

długość 6 km

z Wisły Czarne

długość: 16 km

czerwony

bez szlaku

zielony

czerwony

niebieski

czerwony

tam: 60 min

tam: 40 min

tam: 80 min

tam: 120 min

tam: 120 min

tam 300 min

powrót: 40 min

powrót: 25 min

powrót: 55 min

powrót: 110 min

powrót: 100 min

powrót: 280 min

                            

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.