Atrakcje

STRONA GŁÓWNA     ⟩     O NAS     ⟩     ATRAKCJE

Atrakcje

Ustroń jest jednym z najważniejszych uzdrowiskowo i atrakcyjnych turystycznie miejsc w Polsce. Chętnie przyjeżdżają tu miłośnicy wędrówek i wycieczek rowerowych po górach, a także narciarze i snowboardziści. Stąd tylko krok do słynnego z misternych koronek Koniakowa, mieszczańskiego grodu Cieszyna czy rozsławionej przez skoki narciarskie Wisły.Spośród wielu atrakcji turystycznych naszym Gościom polecamy:
 
Kolej Linowa Czantoriaośrodek narciarski położony w Ustroniu w Beskidzie Śląskim na północnym zboczu Wielkiej Czantorii. Wygodne, czteroosobowe kanapy prowadzą na Polanę Stokłosica na wysokości 851 m n.p.m., skąd już pieszo można podejść na szczyt góry Czantoria (995 m. n. p. m.). Na szczycie Wielkiej Czantorii, po czeskiej stronie granicy, znajduje się wieża widokowa. Tuż pod górną stacją wyciągu krzesełkowego znajduje się letni tor saneczkowy i sokolarnia.

Leśny Park Niespodzianek - niekonwencjonalny ogród zoologiczny, który zaskakuje swą formą, pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. Miejsce w którym można nie tylko zobaczyć, ale również nakarmić muflony i daniele. W zagrodach zobaczymy : żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Niezapomniane wrażenia zapewni pokaz lotów ptaków drapieżnych oraz pokazy lotów sów. W części rekreacyjnej znajduje się  Aleja Bajek i plac zabaw z licznymi atrakcjami, które umilą czas każdemu dziecku.

Pijalnia Wód w Parku Zdrojowym - budynek, nawiązujący architekturą do słynnych ustrońskich piramid, pod którym znajduje się źródło Zygmunt, z którego czerpana jest naturalna woda źródlana. Zaliczana jest do wód wodorowęglanowo - wapniowych. Pijalnię i fontannę solankową otacza park zdrojowy. W nim znajdują się ścieżki spacerowe i urządzenia do ćwiczeń siłowych w plenerze.

Baseny solankowe - nowoczesny kompleks basenów solankowych to miejsce rehabilitacji, regeneracji i wypoczynku. Baseny wypełnione są solanką o stężeniu 4%. Gimnastyka w basenach solankowych należy do najważniejszych elementów rehabilitacji ruchowej. Dzięki zawartości w solance jodu i bromu w sali z basenem panuje specyficzny mikroklimat odgrywający istotną rolę w leczeniu chorób dróg oddechowych. Ustrońskie solanki, wydobywane z dwóch odwiertów, zalicza się do najlepszych w kraju.

Górski Park Równica – położony u szczytu góry Równica. Turystów przyciągają tutaj niezapomniane widoki, karczma biesiadna z regionalnym jadłem oraz wspaniałe atrakcje typu Rollercoaster Kino Sferyczne czy Kino 7D. Ustroń zapewnia wspaniały wypoczynek o każdej porze roku!
 


Newsletter

Chcesz otrzymywać najświeższe informacje? Zapisz się na nasz newsletter.
ZAPISZ SIĘ »

Regulamin

REGULAMIN
bezpośredniej rezerwacji pokoi i pozostałych usług hotelowych
Przejdź do naszego profilu